Нам часто в конфліктних ситуаціях задають питання: «Яка різниця, в якої профспілці складатися?» Якщо людина цього ще не усвідомила, нам шкода його. І все ж ми відповімо: найголовніша відмінна риса НПГ в тому, що під його прапором об’єднуються, як правило, вільнодумні, чесні, ініціативні, ідейно і політично активні робочі, які бажають змінити своє життя і життя країни на краще.
   У нас є ще і глобальна мета — це сприяння побудови правової, демократичної держави на основі забезпечення і поваги особистої свободи громадян, їх гідності та рівноправності.

    НПГ поставив перед собою завдання захищати людину праці від адміністративного свавілля, бути його гарантом в умовах правового хаосу. Але для успіху виконання цієї програми необхідно свідоме і добровільна участь кожного окремого робітника, його ясне розуміння того, що потрібно вимагати і захищати. Потрібна колегіальність, а не тільки діюча політична величина. Тому всі ми повинні пам’ятати, що добробут створюється не за вказівкою згори і його нам не піднесуть на блюдечку з блакитною облямівкою. Духу НПГ чужий казенно-бюрократичний канцеляризм, він є ТВОРЕННЯ САМИХ РОБОЧИХ МАС.