Рада голів НПГУ Західного Донбасу ухвалила рішення повторно звернутися до Уряду
21 травня у Києві відбувся 10-й з’їзд Незалежної профспілки гірників України.
У його роботі взяли участь делегати від первинних профспілкових організацій з різних регіонів України, а також чимало почесних гостей і партнерів, які підтримують незалежний профспілковий рух. Серед учасників було вагоме представництво НПГУ Західного Донбасу – наразі найбільш чисельної та провідної організації у структурі НПГУ, яка делегувала 27 представників.
Голова НПГУ Михайло Волинець прозвітував про роботу організації за останні п’ять років. Делегати обговорили діяльність Ради голів, визначили стратегічні завдання НПГУ на 2026–2031 роки, затвердили Програму дій та ухвалили низку важливих резолюцій, що стосуються захисту прав працівників.
За результатами голосування Михайла Волинця переобрали головою НПГУ ще на п’ять років. Заступником голови НПГУ переобраний голова Обласного об’єднання НПГУ Західного Донбасу Юрій Криворучко.
До учасників з’їзду звернувся Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр енергетики Денис Шмигаль. Він говорив про виклики, з якими сьогодні стикається енергетичний сектор, а також про перспективи розвитку вуглевидобутку в Україні.
Однією з найгостріших тем з’їзду стало питання зниження престижності шахтарської праці та недостатній рівень соціальних гарантій для працівників гірничодобувної галузі.
У зв’язку з цим Рада голів НПГУ Західного Донбасу ухвалила рішення повторно звернутися до Уряду, зокрема до Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра енергетики Дениса Шмигаля, з проханням підтримати внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №461. Саме ця постанова свого часу суттєво звузила коло працівників, які мають право на пенсію на пільгових умовах за Списками №1 та №2.
Учасники колективного звернення наголосили: наразі є гостра потреба поновити роботу Робочої групи Міненерго та повернутися до напрацювання змін, які допоможуть відновити соціальну справедливість.




