35 років першим шахтарським страйкам
У ці липневі дні 1989 року гірники Західного Донбасу вперше взяли участь у масових протестах.
Почалося все 18 липня на шахті «Благодатна». А вже 19 липня площі у Павлограді та Першотравенську були заповнені страйкарями.
Хвиля протестів тоді охопила шахтарів Донбасу і Львівсько-Волинського басейну.
Голова первинки НПГУ ЗД шахти «Самарська» Тарас Корольов, який тоді тільки починав свій трудовий шлях, згадує ті буремні дні:
«20-річний хлопець, я на той час працював лише два роки на шахті і багато чого ще не розумів. Важка чоловіча робота мені подобалася, молодість давала перевагу не концентруватися на негативі, а армія привчила стійко переносити усі труднощі. Але серед старших, досвідчених колег вже точилися розмови про відсутність нормального забезпечення засобами індивідуального захисту та гігієни, про відпустки і соціальні пільги та інші важливі речі.
Як запам’яталося мені – все почалося з мила. Смердючого мила, яке видали шахтарям. Ця, на перший погляд, дрібниця морально дуже підкосила робітників.
Завдяки «сарафанному радіо» ми вже знали, що почалися страйки на шахтах Кузбасу, і прагнули проявити солідарність з колегами.
Ми розуміли одне – маємо підтримати наших людей, які не побоялися взяти на себе відповідальність представляти наші інтереси. Усвідомлювали, що тільки разом маємо силу. Тоді ж вперше з’явилося розуміння, що необхідна незалежна профспілка. Оскільки ВЦРПС (Всесоюзна центральна рада професійних спілок) виступила не на стороні робітників, а в опозиції до них.
Можна без перебільшення сказати, що саме ці події 35-річної давнини стали підґрунтям для створення Незалежної профспілки гірників України, яка вже більше 30 років відстоює інтереси шахтарів, аби, попри війну та недосконале законодавство, зберегти стабільність у шахтарському регіоні, впевненість шахтарів, що вони не самі, що об’єднані ми – сильніші».

 

Шановні друзі! Щиро вітаємо вас з Воскресінням Христовим!
У цей день хочемо побажати міцного здоров’я та незламного духу всім українцям, особливо нашим захисникам та захисницям.💙💛
Нехай Бог оберігає кожного з вас та нашу рідну землю – Україну!
Миру та Божого благословління нашій Батьківщині!🇺🇦
🕊️Христос Воскрес!🕊️

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

Міжнародний день охорони праці – 28 квітня – присвячений пам’яті робітників, які загинули, отримали травми чи професійні захворювання внаслідок небезпечних, нездорових та неприйнятних умов праці.

Ще з 90-х років минулого століття ініціатива вшановувати пам’ять працівників, які загинули на роботі, охопила профспілковий рух світу.

А з 2003 р. Міжнародна організація праці 28 квітня проводить Всесвітній день охорони праці. Цю дату сьогодні відзначають в Україні та більш ніж 100 країнах світу. А сам день – нагода привернути увагу громадськості до проблем безпеки та здоров’я на роботі.

Цього року Всесвітній день охорони праці відбудеться під девізом «Вплив клімату на безпеку та гігієну праці».

Зміна погодних умов має помітний вплив на безпеку та здоров’я працівників. Приклади професійних ризиків, посилених зміною клімату, це – тепловий стрес, УФ-випромінювання, забруднення повітря, серйозні промислові аварії, екстремальні погодні явища, зріст трансмісивних хвороб (паразитарних та інфекційних захворювань) та посилений влив хімічних речовин.

Також негативно впливає на стан довкілля та здоров’я людей і війна, яка триває в нашій країні. Тому питання охорони праці наразі не менш актуальні, ніж у мирний час.

Щодо виробничого травматизму: за даними Державної служби України з питань охорони праці, його рівень за останні два роки залишається досить високим, а подекуди навіть зріс.

Як свідчить статистика, більшість аварій та нещасних випадків на виробництві цього року відбулися з організаційних причин. Порушення елементарних правил безпеки на робочих місцях та недостатній контроль з боку служби охорони праці призводять до травмувань, зокрема і смертельних.

Існують певні чинники, які заважають ефективно протидіяти травматизму у вугільній промисловості. Безпека на виробництві має дві складові. Основа – це система правил: стандарти, інструкції, засоби захисту, система аналізу ризиків та ін. Проте жодні стандарти не працюватимуть, якщо не змінити установки та поведінку людей. Якщо не сформувати культуру безпеки, горезвісний людський чинник залишиться причиною усіх травм та більшості нещасних випадків.

Для Обласного об’єднання Незалежної профспілки гірників України Західного Донбасу питання безпеки праці, безпеки робочого місця були і залишаються пріоритетними. А робота технічної інспекції ОО НПГУ ЗД – одним із найбільш важливих напрямків діяльності профспілки, оскільки вона охоплює велике коло актуальних питань соціально-трудових відносин.

Незалежна профспілка наполегливо вимагає покращення умов праці, оновлення обладнання та технологій, зниження шкідливих виробничих факторів на працівників за рахунок покращення та більш широкого застосування засобів індивідуального захисту. Технічні інспектори НПГУ ЗД постійно працюють в комісії з контролю якості ЗІЗ, які надходять до центральної бази філії ПУМТП «ДТЕК Павлоградвугілля».

Під час вводу в експлуатацію лав та прохідницьких вибоїв, машин та механізмів техінспектори профспілки також активно беруть участь в роботі державної комісії з прийомки цих об’єктів.

Важлива складова забезпечення належних умов праці – атестація робочих місць. Її результати дають підстави для надання додаткових пільг та відрахувань, пільгових пенсій, доплат за шкідливі умови праці. Технічні інспектори НПГУ ЗД брали активну участь як у попередній атестації робочих місць у 2020 р., так і зараз, під час атестації, яка триває цього року, консультують первинки шахт та членів профкомів цих підприємств.

Нещасні випадки травматизму – погані супутники сфери безпеки працівників. Та вони були, є і будуть. Це спільна проблема. Профспілкові техінспектори моніторять усі виробничі травми. Відслідковують приховані нещасні випадки на виробництві, беруть участь в комісії з розслідування нещасних випадків. Надають юридичну допомогу потерпілим на виробництві. Вимагають від вищого керівництва компанії проводити додаткові розслідування цих негативних фактів.

Життя та здоров’я працівників як найвищу цінність трактує і політика компанії ДТЕК у сфері охорони праці. Однак на практиці це не завжди підтверджується. Порушення техніки безпеки, яке тягне за собою виробничий травматизм, на жаль, залишається на високому рівні.

Зі свого боку незалежна профспілка робить усе можливе, аби для компанії і надалі були пріоритетними такі напрямки інвестицій в сфері охорони праці та промислової безпеки, як створення безпечних умов праці на робочих місцях, забезпечення працівників ефективними ЗІЗ, навчання та підвищення рівня знань персоналу з питань безпеки праці, медичне забезпечення працівників.

Неможливо оминути увагою питання професійних захворювань серед виробничого персоналу. Як ніколи гостро стоїть проблема трудового довголіття. Професійні захворювання, як і виробничі травми, завжди мали і матимуть місце. Для цього є об’єктивна причина: люди виснажуються. Цьому сприяють високі темпи видобутку вугілля та навантаження на людський організм. Тому цілком закономірне зростання професійних захворювань. Лише в поодиноких випадках ланка дільниці з видобутку вугілля чи підготовчих робіт наразі укомплектована на 100%.

Саме через це сьогодні на шахтах «ДТЕК Павлоградвугілля» жінки працюють на дільницях КТ, ВШТ, СО та навіть з видобутку вугілля.  

Загалом через брак кадрів навантаження на робітників суттєво збільшилося. Тому сучасні шахтарі основних професій (і не тільки) виснажуються швидше.

Куди звертатися при порушеннях правил ОП і ТБ:

ОО НПГУ Західного Донбасу закликає усіх працівників дотримуватись правил техніки безпеки та просувати культуру охорони праці.

Про випадки порушень у сфері охорони праці та техніки безпеки ви можете негайно інформувати головного технічного інспектора ОО НПГУ ЗД

Колісника Олександра Дмитровича за тел. 050-342-40-99

або технічного інспектора Д’яконова Сергія Євгеновича за тел. 050-070-38-51.

 

 

 

Шановні шахтарі та жителі Західного Донбасу!
Від щирого серця вітаю вас із Новим 2024 роком!
2023 був ще одним роком боротьби за наше існування. Але Україна вистояла. Наші захисники захищають нас, а ми працюємо і підтримуємо їх.
Попри всі виклики, наша велика шахтарська родина, завдяки своєму сталевому характеру та силі волі тримає й триматиме надалі свій енергетичний фронт завзято та згуртовано.
Бажаю міцного здоров’я  вам, вашим жінкам та дітям, величезного особистого щастя, невичерпної енергії, реалізації всіх професійних планів! Нехай у новому році вас незмінно супроводжує успішність у тій важливій справі, якою ви займаєтеся!
Хочеться побажати вам, щоб ви завжди були оточені теплом і любов’ю своїх близьких, повагою колег і друзів, а чудовий настрій і душевний підйом завжди супроводжував ваше життя! Любові, добра і достатку!
Нехай виповниться найголовніше наше спільне бажання і новий 2024 рік стане роком закінчення війни. Нехай наша спільна мрія про Перемогу втілиться у 2024 році й наступний День шахтаря ми святкуватимемо під мирним небом!
Юрій Криворучко
голова ОО НПГУ Західного Донбасу.
Шановні шахтарі та жителі Західного Донбасу!
В очікуванні Різдва ми всі сподіваємося, що воно принесе в наші домівки радість, добро та душевне тепло, віримо в здійснення наших мрій.
Нехай Різдвяна зірка об’єднає всіх нас — і тих, хто відзначає свято в родинному колі, і тих, хто захищає нашу державу на фронті.
Бажаємо вам миру, щастя, оптимізму і сил! Нехай у душі завжди живе надія, нехай любов та віра не покидають ніколи!
Зі світлим святом Різдва!
29 серпня День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Схиляємо голови на згадку про мужніх та відданих героїв!
Вічна пам’ять загиблим, слава і честь живим захисникам!
🌟Західний Донбас – це землі, багаті вугіллям.
🌟Західний Донбас – це лідер вугледобувної галузі, енергетичний потенціал країни.
🌟Західний Донбас – це, перш за все, люди, які його населяють. Енергійні, надійні, працьовиті та сміливі.
🌟Західний Донбас був, є і буде!
З Днем народження, Західний Донбас!
🇺🇦Об’єднані ми сильніші!🇺🇦
Шановні гірники!
Від себе особисто та Ради голів ОО НПГУ Західного Донбасу вітаю вас з професійним святом!
Україна переживає нелегкі часи. Ми з вами захищаємо два фронти, окрім енергетичного, наші з вами колеги-шахтарі захищають країну на передовій. Актив нашої профспілки з перших днів війни працює для наших хлопців на фронті. Зроблено вже багато, та ми продовжуємо допомагати військовим, їм вкрай важлива наша підтримка.
Дякую вам за небайдужість та допомогу. Ми всі маємо єдину мету і, тільки об’єднавшись, ми переможемо.
Бажаю вам міцного здоров’я, трудових досягнень, безпечної роботи, гідної заробітної плати, а найголовніше — мирного неба, щоб наші діти зростали у незалежній, квітучій та щасливій Україні!
Юрій Криворучко, голова ОО НПГУ Західного Донбасу
та Рада голів
Щиро вітаємо із Днем Незалежності України!
Нині ми боремося за власну незалежність, захищаємо Україну від російського агресора. Патріотизм, незалежність, свобода набувають особливого значення. Наразі ми боремося не просто за демократичні цінності, а й за право існування.
У цей святковий день ми дякуємо Збройним Силам України, усім військовим формуванням і кожному, хто стоїть на захисті нашої країни. Дякуємо всім трудівникам, хто працює на її відновлення.
Ми всі віримо у мирне майбутнє України. Працюватимемо на її благо й обов’язково відбудуємо нашу державу.
Миру всім нам, процвітання, міцного духу й перемоги!

 

 

 

Юрій Криворучко,

Голова ОО НПГУ Західного Донбасу

З нагоди дня медика завітали з вітаннями до КНП ПЛІЛ ПМР КП Павлоградської лікарні N4.
Мало хто знає, що на базі цієї лікарні діє первинна профспілкова організація, яка входить до складу КВПУ Дніпропетровської області, головою якої є Віктор Браславець — лікар-хірург та завідувач хірургічного відділення. Він займає активну життєву позицію не тільки у профспілковому, а й у громадському житті. Не без задоволення, зазначив, що профспілка росте та кожного місяця приймає нових членів.
Віктор Михайлович привітав своїх колег зі святом та побажав міцного здоров’я, віри у краще майбутнє, щоб кожен медик пишався своїм білим халатом, вірив, що медицина завжди буде шануватися людьми та звісно скорішої перемоги нашій країні!
Голова первинної профспілкової організації Пологового будинку м. Павлограда у складі КВПУ Дніпропетровської області Рибалко Надія Вікторівна, яка щодня є свідком справжнього дива — народження нового життя, побажала своїм колегам гідної оплати праці, щоб з радістю йшли на роботу, поваги та мирного неба!
Від ОО НПГУ Західного Донбасу та особисто голови Юрія Криворучка бажаємо всім медикам успіхів у вашій справі, вдячності людей, міцних нервів та більших зарплат!

Юрій Криворучко,

Голова ОО НПГУ Західного Донбасу