Об обращении ОО НПГУ ЗД в связи с попытками политических преследований профсоюзов.

За последние месяцы социально-экономическая ситуация в  Украине и в том числе в угольной отрасли стабильно ухудшается.

 


 

Резкий рост тарифов и цен на все виды продукции, услуги, ликвидации социальных льгот и гарантий для работников угледобывающей промышленности привели к обнищанию шахтерских семей.

Поэтому профсоюзы НПГУ и ПРУП не могли стоять в стороне и провели ІІІ Всеукраинский съезд шахтеров, на который приглашались руководители государства. Однако властные структуры проигнорировали общение с избравших их народом. Соответственно, после съезда состоялись санкционированные митинги у стен Администрации Президента Украины, Верховной Рады Украины, Кабмина, Минтопэнерго.

И вот за эти действия политические и силовые структуры власти начали преследование лидеров профсоюзов: вызовы в прокуратуру, СБУ, запросы и пояснения о протестной деятельности профсоюзов, организаторах акций, финансирования и презда делегатов съезда, участников митингов.

В связи с этим ОО НПГУ ЗД обратилось с обращениями к руководителю УСБУ которое мы публикуем ниже.

flag

Незалежна профспілка гірників України

ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ НЕЗАЛЕЖНОЇ ПРОФСПІЛКИ ГІРНИКІВ УКРАЇНИ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ


Від ______________________ №________                                   51400 , Дніпропетровська обл. м. Павлоград , вул. Леніна, 127

Голові

Дніпропетровської облдержадміністрації

Керівнику

УСБУ у Дніпропетровській обл.. 

Відкрите звернення!

Обласне об’єднання НПГУ Західного Донбасу висловлює рішучий протест проти розпочатих переслідувань профспілкових організацій та їх лідерів з боку СБУ за проведення 3-го з’їзду шахтарів України. Весь прогресивний світ розуміючи необхідність вести конструктивний діалог з профспілками, знаходить компромісні рішення та разом з громадськістю вирішує найскладніші соціальні питання, тим самим попереджуючи ріст невдоволення та протестів в державі.

Викликає подив, чому задекларований шлях європейської інтеграції та культивування європейських цінностей залишається лише формальністю та спекулятивним приводом впливати на виборців? Втручання в діяльність профспілкових організацій  є нічим іншим, як зневага до норм не лише Українського законодавства, а ще й до основних принципів міжнародного права, які забороняють втручання державних органів в діяльність профспілок!

Зібравшись на з’їзд, профспілки ставили задачу налагодити втраченій соціальний діалог між державою та простими громадянами, вказати керівництву держави на значні недоліки роботи вугільної галузі (заборгованість по заробітній платі, закриття шахт, неплатежі енергоринку за спожиту електроенергію, вироблену з вітчизняного вугілля), недопустимість купівлі електроенергії та вугілля у країни – агресора Росії. Своїми зборами люди не завдали і не могли завдати якоїсь шкоди для держави, тим паче становити загрозу для національної безпеки.

Профспілка, це насамперед люди! Люди, яким держава вже більше року не підіймала мінімальний розмір заробітних плат і пенсій, люди, яким заморозили всі соціальні виплати, обклали податками пенсії, підвищили тарифи на комунальні послуги, проїзд у громадському транспорті та ціни на всі види товарів. Мета профспілок захистити цих людей, допомогти у вирішенні найскладніших питань, тим самим зняти напругу в суспільстві!

Слід нагадати, що теперішня політики прийшли до влади завдяки простим громадянам, які боролись за краще життя на Майдані  під час революції гідності, і ця революція не заслуга теперішніх можновладців, вони лише пристосуванці, які захопили владу руками народу і забули про людей, які їм цю владу вибороли!

Вимагаємо припинити будь які спроби втручання в діяльність профспілкових організацій, припинити переслідування профспілкових лідерів. Займіться краще попередженням сепаратизму, очищенням території України від терористів, військ держави – агресора та іноземних диверсантів, які насправді загрожують безпеці України. Досить гнобити власний народ, ви йдете шляхом провокації міжнародного скандалу, бо жодна влада світу не дозволяє собі втручатись  в діяльність профспілок!


Голова Конфедерації                               Голова Обласного                     Голова Дніпропетровської

Вільних профспілок                                об’єднання НПГУ                     обласної громадської організації

Дніпропетровської обл..                         Західного Донбасу                    інвалідів праці «МИР»

 

 

________________ М. П. Житник            ________________ В. І. Грек     _______________ О. О. Бобков